top of page

מהו אימון אישי

האימון האישי, מעצם הגדרתו, הוא אישי ומותאם למתאמן. הוא מהווה שותפות מקצועית מתמשכת בין המאמן למתאמן. מטרתו לעזור למתאמן לבדוק בדיקה אמיתית ומקיפה את רצונותיו האמיתיים ומאוויו העמוקים (שלו- ולא של אחרים) לגבי חייו. כמו כן, לברר את מטרותיו ויעדיו, לשפר את ביצועיו ואת איכות חייו האישיים ו/או המקצועיים.
אימון אישי אינו מתמקד בחיפוש ליקויים או חסרים, המאמן מאמין כי המתאמן הוא אדם שלם ויצירתי כבר עכשיו. המאמן אינו מיישם מודל של "מומחה" המיעץ לו. תפקיד המאמן לחשוף, להעצים, לעודד ולפתח את הכישורים, המשאבים והיצירתיות שכבר נמצאים אצל המתאמן. השותפות בין מאמן למתאמן היא "בגובה העיניים" כאשר מומחיותו של המאמן היא ביצירת סביבת גילוי וצמיחה שהיא גם מאתגרת וגם בטוחה . יש חשיבות ממדרגה ראשונה להתאמה אישית בין מאמן למתאמן.


בתהליך האימון המתאמן מגלה תובנות חדשות ומפנים אותן, מגיע לשלמות אישית ויכול להתקדם לעבר הגשמת שאיפותיו. זהו ה"אני מאמין" של  אימון בשיטת Co-Active Coaching. רוב שיטות האימון האישי תמימות דעים לגבי מטרות ותוצאות האימון. השוני הוא ב"איך", והוא מתבטא במידת מרכזיותו של המאמן בתהליך, ובכלים שבהם הוא משתמש.


למי מתאים אימון אישי?
לכל אדם, בכל גיל,
שנמצא בצומת דרכים אישית או מקצועית,
שנמצא בקונפליקט בינאישי או תוך אישי,
שעומד לפני קבלת החלטה חשובה,
שמבקש להכין עצמו למצבים חדשים,
שרוצה לשנות הרגלים, ולהשתמש במלוא היכולת שלו.   
שרוצה לגלות בעצמו את כשרונותיו ואת איכויותיו, וכיצד יוכלו לשרת אותו בעתיד,  
שרוצה לשנות תבניות חשיבה ישנות,
שרוצה לזהות ולשנות דפוסים שמנהלים אותו ומכשילים אותו,
שרוצה לבחור בדרכי פעולה המבוססת על ערכיו הבסיסיים,
שרוצה לשפר את התקשורת עם הזולת ועם עצמו,
וכל מי שרוצה לפתור בעיות ישנות בדרכים חדשות.


האימון האישי דורש מחויבות של המתאמן להצלחת התהליך. האימון  הוא השקעה איכותית של המתאמן בעצמו. השקעה מכוונת וממוקדת בתוצאות, שבאות לידי ביטוי בכל תחומי החיים, בתקשורת בינאישית, זוגיות, הורות, עבודה ועוד. לאורך התהליך מתבצעת בדיקת הערכים שלאורם המתאמן רוצה לחיות, גיבוש רצונותיו, הגדרת וקביעת מטרותיו ויעדיו, קבלת החלטות, התחייבות כלפיהן ופעולות למימושן. עם התקדמות תהליך האימון, גוברת המודעות של המתאמן לכישוריו וליכולותיו, כך שחייו הופכים מלאים ומסופקים יותר. המתאמן רוכש בטחון ואמונה בעצמו.


היטיבה לתאר את התהליך ואת מה שהפיקה ממנו, אחת המתאמנות:
"דווקא כמי שרואה עצמה כאדם שפוי, עם רגליים על הקרקע שיודע מה הוא רוצה בחיים, נהנתי לגלות כמה נעים וחשוב לקבל לווי בדרך. המפגשים עד כה סייעו לי לסדר את הראש, לקדם את הרעיונות ולפקס כיוונים. יותר מכל- לקבל את אחת ההחלטות האמיצות שקיבלתי בחיים. אני מוצאת שהלווי והשותפות, תורמים לי המון וממליצה בחום לכל אחד באשר הוא, להנות ולהפיק את המירב מהאימון האישי – מהתמיכה להצלחה". (א.ב.)

במהלך עבודתי, אני מלווה מתאמנים בתהליך האימון. לאחר שהציבו לעצמם מטרה בתחילת האימון, אני רואה אותם מתגברים על מכשולים ועולים במדרגות בדרך לפסגה. אני גאה לראות את המתאמנים מרוצים בהשגיהם, בשינוי שעשו בחשיבתם, ובחייהם, בחיזוק אמונתם בעצמם וביכולותיהם. אני שמחה לדעת שלקחתי חלק בעיצוב חייהם מחדש, אני יודעת שעם הכלים שרכשו והתהליך שעברו יוכלו להתמודד טוב יותר עם המשימות והאתגרים שצופן להם העתיד.
מזמינה אתכם ללוות אתכם בדרך לפסגה הבאה שלכם.
סימונה בן דור

bottom of page